+420 725 190 999
info@firststop-turnov.cz
Po – Pá 8:00 – 18:00
So 8:00 - 12:00
Pneuservis

Pneuservis Na Výšince, Turnov

Pneuservis Na Výšince – poskytujeme profesionální služby pneuservisu v Turnově. Jsme vybaveni pro přezutí sezónních pneumatik včetně doprovodných služeb jako je vyvážení kol či opravy pneumatik.

Pomůžeme přezout nejen váš osobní vůz, ale i nákladní automobil s velikostí pneu do 20 palců.

Služby pneuservisu Na Výšince

  • přezutí pneumatik
  • vývážení kol
  • oprava duší
  • Osobní, lehké nákladní, suv, offroad, moto, nákladní vozy do 20 palců, stavební, …
  • Opravy pneumatik

 

Jak na pneumatiky - odpovědi na nejčastější otázky

Ze zákona má každý řidič v ČR povinnost mít na automobilu obuté zimní pneumatiky jestliže jsou splněny zároveň dvě následující podmínky:
  • Je mezi 1. listopadem a 31. březnem
  • Na komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
Z čehož vyplývá, že pokud jste celoroční řidič a hodláte váš vůz používat i v zimním období, je nutné dodržet zákon a přezout na zimní pneumatiky všechna kola vozu.
Jak je již řečeno v odpovědi výše zákon ukládá mít obuty zimní pneumatiky na všech čtyřech kolech na automobilu.
Dezén je vlastně vzorek na pneumatice. Je to uspořádání drážek, které výrazným způsobem přispívají k přilnavosti pneumatik k vozovce. Dezén na zimních pneumatikách je předepsán zákonem a činí minimálně 4 mm. Na letních pneumatikách je pak předepsáno 1,6 mm.
Dezén měřit nemusíte pokud na pneumatice najdete měrný výstupek, jehož výška je u zimních pneumatik 4mm a z letních 1,6mm. Takže pokud je okolní povrch pneumatiky sjetý na výšku výstupku, pak víte, že jste na minimální hloubce dezénu. Jinak lze hloubku celkem pohodlně změřit šuplerou.
Vlivem nevyvážení kola se nerovnoměrně opotřebovávají jak pneumatiky, tak další součásti kola a zavěšení vlivem vibrací. Nejlépe uděláte, když se co nejdříve zastavíte u nás v pneuservisu Na Výšince v Turnově.
Tlak v pneumatikách se liší u každého vozu. Štítek s informací na kolik mají být nahuštěny pneumatiky právě u vašeho auta naleznete buď na víčku nádrže zevnitř nebo na sloupku u řidiče. Tyto hodnoty jsou také uvedeny v manuálu k používání vozidla.
Čas přezutí osobního vozu se odvíjí od několika možností. V případě, že vlastníte druhou sadu disků s pneumatikami, jedná se v podstatě jen o výměnu kol. Takovéto přezutí zabere většinou od do 10ti minut. Pokud chcete doslova přezout pneumatiky na jiné disky, je třeba tato kola ještě vyvážit. Takovéto přezutí všech čtyř kol může zabrat okolo 20ti minut.